جمع شدن خانواده دور یک میز برای صرف غذا یکی از صحنه‌های زیبایی است که در ذهن بسیاری از ما نماد یک خانواده‌ی خوشحال و خوشبخت است.

همچنین چیدن یک میز غذای زیبا و چشم نواز یکی از راه‌های ابراز علاقه است. این نکات نشان می‌دهند که میزناهارخوری یک نقطه‌ی کانونی برای دور هم جمع شدن خانواده است. تا چند سال قبل ایرانی‌ها علاقه‌مند به صرف غذا روی سفره بودند؛ البته نشستن در کنار سفره حال و هوای خاص خودش را دارد.

ولی با توجه به امروزی شدن فضای منازل، بیشتر مردم تمایل به استفاده از میزناهارخوری دارند. در این مقاله سعی داریم تمام نکاتی که برای خرید یک میز ناهارخوری مناسب باید در نظر بگیرید را با هم مرور کنیم.

یکی از بخش‌های مهم سرویس چوب، میز ناهار خوری است. اما انتخاب این وسیله تا حد زیادی به محل قرار گیری آن بستگی دارد. میزناهار خوری معمولا در پذیرایی یا آشپزخانه قرار می‌گیرد؛ ‌اما در مواردی می‌توان از میزهای ناهارخوری در بالکن‌ و حیاط نیز استفاده کرد.

جنس میزناهارخوری را انتخاب کنید

میزهای ناهارخوری عمدتا از چوب ساخته می‌شوند؛‌ اما استفاده از پلاستیک و حتی فلز نیز در ساخت این میزها متداول است. انتخاب نوع چوب می‌تواند برای شما کمی گیج کننده باشد. به طور خلاصه، میزها از چوب گردو، افرا، بلوط، تخته سه لا و MDFساخته می‌شوند. نوع MDF به نسبت پولی که برای آن می‌پردازید مقاوم‌تر خواهد بود. چوب‌های جنگلی عمر طولانی‌تری دارند و بادوام‌تر هستند؛ ولی قیمت آنها بالاتر است. بعد از انتخاب جنس بدنه، باید به روکش‌های دقت کنید. به دقت جنس پارچه، دوام آن و نوع دوخت درز‌ها را بررسی کنید. اگر جنس پارچه‌ها را نمی‌شناسید از یک متخصص کمک بگیرید.

اندازه‌ی اتاق را در نظر بگیرید

اندازه‌ی اتاق و فضایی که برای نگه‌داری هر وسیله نیاز دارید در انتخاب هر وسیله‌ای بسیار مهم است. یک میز مستطیلی بزرگ که تمام فضای اتاق را اشغال کند، گزینه‌ی مناسبی به نظر نمی آید. قرار نیست که تمام فضای اتاق را با میز پر کنید. به تعداد اعضای خانواده فکر کنید. قرار است برای چند نفر محل نشستن مهیا کنید؟ به طور استاندارد کناره‌های میز باید ۵۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند.

شکل میز را انتخاب کنید

برای اتاق‌های کوچک ار میزهای بیضی شکل استفاده کنید تا اتاق را شلوغ نکرده باشید. میزهای مستطیلی نیاز به اتاق‌های کشیده و بزرگ دارند. میزهای‌ گرد علاوه بر ایجاد محبت بیشتر بین افراد ( به دلیل طرز نشستن افراد نسبت به هم) باعث اشغال فضای اتاق نمی‌شوند. ارتفاع میز نهار خوری نیز از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. اگر شما خانواده‌ای قد بلد هستید باید یک از اعضا برای تست راحتی روی صندلی ناهار خوری بنشینید و مطمئن شود که ارتفاع میز مناسب است.

انتخاب صندلی

انتخاب صندلی بعد از خرید میز ناهارخوری، دومین موضوعی است که باید به آن دقت کافی داشته باشید. اگر در منزل کودک دارید، اولین اقدام خرید صندلی بچه است. نکته‌ی مهم در انتخاب صندلی ‌ها توجه به راحتی، مرغوبیت، اندازه و رنگ آنها است.

برای مشاهده‌ی قیمت انواع میز ناهارخوری به سایت دیوار مراجعه کنید. همچنین اگر قصد فروش میز ناهار خوری خود را دارید اقدام به ثبت‌نام در دیوار و ثبت آگهی کنید.لینک منبع

مطلب چگونگی انتخاب لوازم چوبی خانه در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :چگونگی انتخاب لوازم چوبی خانه
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%da%af%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%da%86%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 دی 1396    | توسط: بهترین وبلاگ Ž    |    |
نظرات()